ANA SAYFA
HABERLER
HACIBEKTAŞ
HACI BEKTAŞ VELİ
KÜLTÜR VE SANAT
ALBÜM
SANAL GEZİ
KÖYLERİMİZ
KÜNYE  VE  İLETİŞİM
SİTE HARİTASI


  Hava Tahmini

HACIBEKTAŞ

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

HACIBEKTAS

Kaynak: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

 Buradasınız->: 
< Bir önceki haber
26.11.18 17:30 zaman: 14 gün

tarafından: Hacıbektaş WEB 

HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN PARTİLERİN ADAY ADAYLARI VE BAĞIMSIZ ADAYLAR BELLİ OLMAYA BAŞLADI.


30 Mart 2018 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde, Hacıbektaş Belediye Başkanlığına talip olanlar, adaylıklarını açıklamaya başladı. Adaylar, sosyal medya üzerinden adaylıklarını açıklarken, kendilerini tanıtmaya ve niçin aday olduklarına dair açıklamalarda bulunmaya başladılar.

Seçimlere parti adayı olarak katılmak isteyenler, partilerine aday adayı olarak müracaatlarını yaptılar. Belediye başkanlığına aday adayı olarak, AKP Hacıbektaş İlçe Başkanlığına Bayram Bozkurt, Alper Tunçbilek ve Şenay Gök başvurdu.

CHP İlçe Başkanlığına ise, belediye başkanı adayı olmak için Ali Eğer, Ali Kaim, Ali Rıza Selmanpakoğlu, Aliye Okur, Arif Yoldaş Altıok ve Deniz Aygüneş başvurdu.

         

Partiler adaylarını, telefonla yapacakları eğilim yoklaması, örgütün eğilimi ve başka bazı kriterlere göre, merkezi atama ile belirleyecekler.

Hacıbektaş Belediye Başkanlığına bağımsız olarak aday olduğunu açıklayan, şimdilik üç aday var: CHP’den aday adayı olacağı konuşulur iken, bağımsız belediye başkanı adayı olduğunu açıklayan Funda Sıroğlu Kaya. Bir önceki yerel seçimlerde CHP’den aday adayı olup, aday gösterilmediği için partisinden istifa ederek bağımsız aday olan ve çok az farkla seçimi kaybeden Recai Aksu. Hacıbektaş Devlet Hastanesinde doktor ve başhekim olarak görev yapmış olan Ali Cemal Hüsnügil.

İlçede örgütlenmiş DSP, HDP, İYİ PARTİ, MHP, ÖDP ve VATAN PARTİSİ' nin aday gösterip göstermeyecekleri; hangi adayla veya partiyle ittifak yapacakları yada hangi bağımsız adayın belediye meclis üyesi adaylarının gösterilmesine kapı aralayacakları, belirsizliğini korumaya devam ediyor.

 

 


Haberlerde arayacağınız kelimeyi yazın.

Lütfen arayacağınız kelimeyi girin.